Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Magiczni Wojownicy – Slayers

Tom 8: Król Miasta Duchów
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-89505-04-5
Liczba stron: 182
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Pozbawiona mocy Lina musi znaleźć sposób, by uratować Gourry'ego, porwanego przez Hellmastera Phibrizzo, który naznaczył jej spotkanie w mieście Sairaag. Mieście, które zniszczyła kopia Rezo, a które teraz jakimś cudem pojawiło się z powrotem, wraz z zabitymi mieszkańcami. Do grupy znów dołącza Sylpheel, która wraz z Liną, Amelią i Zelgadisem stawia czoło Phibrizzo w ostatecznej rozgrywce, w której ważą się losy ich świata.

Fabuła ostatniego tomu jest utrzymana w klimacie znacznie poważniejszym niż poprzednie. Poznajemy w końcu plan Hellmastera i rolę, jaką ma według niego odegrać Lina. Pytanie, czy uda mu się doprowadzić do zagłady świata… I czy nie przeoczył pewnego drobnego szczegółu…

Tom ten liczy sobie sześć rozdziałów plus epilog i dodatek w postaci krótkiej letniej historyjki. Tak jak i wszystkie pozostałe, został wydany na białym, przyjemnym w dotyku papierze.

Jakość tłumaczenia nie odbiega od reszty tomów – zachowane zostały oryginalne nazwy zaklęć z polskim i japońskim tłumaczeniem, a efekty dźwiękowe przetłumaczono na język polski. Zdarzają się jednak wyrażenia, które nie brzmią dobrze i sprawiają sztuczne wrażenie, np.: „Co to takiego.. To wszechogarniająca mnie posępność…?”

Mimo nielicznych potknięć, tomik kończący serię oceniam pozytywnie i polecam.

IKa, 29 sierpnia 2006
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Legenda Ciemności 1 J.P.Fantastica 6.2003
2 Legenda Ciemności 2 J.P.Fantastica 8.2003
3 Legenda Ciemności 3 J.P.Fantastica 10.2003
4 Return J.P.Fantastica 12.2003
5 Miasto Duchów J.P.Fantastica 2.2004
6 Srebrna Bestia J.P.Fantastica 4.2004
7 Wszechbiblia J.P.Fantastica 6.2004
8 Król Miasta Duchów J.P.Fantastica 8.2004