Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Twoje kwietniowe kłamstwo

Tom 2
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-80014-41-1
Liczba stron: 200
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Namawiany dniami i nocami Kosei w końcu zgadza się akompaniować Kaori podczas kolejnego etapu konkursu, na który, nawiasem mówiąc, cudem udaje im się zdążyć, a i to wyłącznie dzięki pomocy Ryoty i Tsubaki (jakiż to szczęśliwy zbieg okoliczności, że oboje są sportowcami, a nie leniwcami bez kondycji). Nie sposób nie zastanawiać się, co z tego wyjdzie. Po pierwsze – chłopak, kiedy jeszcze grał, był solistą, a nie akompaniatorem. Po drugie i najważniejsze – w wewnętrznym świecie Koseia podczas ataków paniki za każdym razem nuty znikają, a on sam przestaje słyszeć dźwięki wydobywające się z klawiszy.

Nie ma co, Naoshi Arakawie udało się mnie zainteresować. Byłam bardzo ciekawa, co wydarzy się podczas konkursu. Słodko­‑mdłe zakończenie z happy endem odpadało, ale całkowita klęska przeczyła idei „nawrócenia” protagonisty. Rozwiązanie całkowicie mnie usatysfakcjonowało. Jednocześnie w tomiku pozostaje wystarczająco miejsca, by zupełnie naturalnie wpleść zalążki innych wątków, które rozwiną się najpewniej w dalszych tomach: uświadamiania sobie własnych uczuć przez Tsubaki oraz omdleń i „anemii” Kaori (i jakoś tak, patrząc na sposób, w jaki kreowana jest postać szalonej skrzypaczki, a zwłaszcza tego, że jest „uosobieniem wolności”, mam przeczucie, że to wszystko idzie zdecydowanym krokiem w stronę nieszczęsnego, banalnego schematu „żyję na 300%, bo jestem śmiertelnie chora i został mi rok”…).

Ramka na obwolucie drugiego tomu ma kolor różowy jak kwitnące wiosną wiśnie – co bardzo ładnie komponuje się z tytułem mangi. Sama ilustracja jest urokliwa i przedstawia bohaterów w typowy dla nich sposób – Kaori skacze do przodu, przebojowa i pewna siebie, a Kosei leci bezwładnie na łeb, na szyję. Pod względem technicznym tomik prezentuje się wewnątrz tak samo dobrze jak z zewnątrz, a moja jedyna uwaga dotyczy kwestii Kaori na stronie 142, kiedy dziewczyna dziękuje Arimie i cieszy się, że znowu zaczął grać – używa przy tym słowa „pianino”, podczas gdy jestem na 99 procent pewna, że chodziło o „fortepian”.

Easnadh, 12 czerwca 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 3.2019
2 Tom 2 Studio JG 5.2019
3 Tom 3 Studio JG 7.2019
4 Tom 4 Studio JG 9.2019
5 Tom 5 Studio JG 11.2019
6 Tom 6 Studio JG 4.2020
7 Tom 7 Studio JG 6.2020
8 Tom 8 Studio JG 8.2020