Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Twoje kwietniowe kłamstwo

Tom 4
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8001-485-5
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

W tomie czwartym poznajemy bliżej Emi Igawę, drugą główną rywalkę Koseia z dzieciństwa. To bardzo interesująca postać: wszechstronnie utalentowana dziewczyna, którą do zostania pianistką zainspirował pierwszy koncert Koseia. Przy wszystkich swoich zdolnościach jest też jednak niesłychanie kapryśna, co sprawia, że poziom jej występów jest nierówny. Teraz jednak, kiedy Arima wrócił, ma zamiar w pełni pokazać, na co ją stać. Później Kosei również wkracza na scenę – czy uda mu się zagrać cały utwór, czy też w którymś momencie dopadną go jego lęki?

Reszta bohaterów tym razem jest w zasadzie nieważna, nieco bardziej skupiamy się jedynie na matce Arimy i ich zdecydowanie niezdrowej relacji. Pojawia się też scena, która niestety wywołała na mojej twarzy grymas niedowierzania, politowania i zażenowania – po prostu nie wierzę, że na widok matki okładającej do krwi własne dziecko w miejscu pełnym ludzi absolutnie nikt nie wkroczyłby do akcji, nawet w skostniałej zachowawczo Japonii. Dobra, rozumiemy, matka Koseia to potwór, mangaczka zapomniała chyba jeszcze dodać, że kobieta w wolnych chwilach kopie dla rozrywki bezbronne szczeniaczki rasy golden retriever. Łopatologia na poziomie zaawansowanym.

Jakość wydania bez zmian – czyli bardzo wysoka. Druk jest wyraźny, a papier nie prześwituje. Spora część dialogów i przemyśleń to niemalże wylewające się z kart emocje Emi, tłumaczce udało się jednak nie popaść w przesadę i wszystko brzmi bardzo naturalnie. Jak zwykle miłym i edukacyjnym dodatkiem są omówienia wspominanych bądź granych przez bohaterów utworów klasycznych.

Tomik czwarty kończy się w momencie zdecydowanie bardziej dramatycznym niż trzeci, dlatego nie mogę się już doczekać następnego.

Easnadh, 6 listopada 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 3.2019
2 Tom 2 Studio JG 5.2019
3 Tom 3 Studio JG 7.2019
4 Tom 4 Studio JG 9.2019
5 Tom 5 Studio JG 11.2019
6 Tom 6 Studio JG 4.2020
7 Tom 7 Studio JG 6.2020
8 Tom 8 Studio JG 8.2020