Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Seven Deadly Sins

Tom 3
Wydawca: Studio JG (www)
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-80014-68-8
Liczba stron: 192
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Podczas próby uwolnienia Bana z lochów Meliodas, Diane i Elizabeth zostają uwięzieni za magiczną pieczęcią. Nieświadomi sytuacji, poszukują towarzysza wśród krętych korytarzy więzienia, a gdy go wreszcie znajdują, ten z radością przystaje na przyjacielski pojedynek z kapitanem celem rozprostowania kości. Efektem ubocznym jest zburzenie całej budowli i rozproszenie zaklęcia ku zdumieniu królewskich rycerzy. Bohaterowie, nie zdając sobie nawet sprawy z nieudolnej zasadzki, ruszają w dalszą drogę, co tylko podkreśla w oczach czytelnika, że członkowie Siedmiu Grzechów Głównych prezentują umiejętności nieporównywalne z możliwościami zwykłych śmiertelników.

Być może zdając sobie sprawę z różnicy klas, rycerz Gilthunder przekonuje do współpracy jednego z pozostałych kompanów Meliodasa. King, który podobnie jak pozostali zupełnie nie przypomina zakapiora na swoim liście gończym, ma najwyraźniej swoje porachunki z Banem i skłonny jest stanąć naprzeciw dawnych towarzyszy, byle tylko osiągnąć cel. Grzech Chciwości jest co prawda obdarzony mianem nieśmiertelnego, ale King ma w zanadrzu kilka sztuczek pozwalających wyrównać szanse… Tymczasem tropem grupy podążają kolejni elitarni wojownicy królestwa, jak gdyby niepomni dotychczasowych porażek swych poprzedników. Jeśli nie mogą się równać siłą ze ściganymi, to być może bezwzględność i przebiegłość nowych prześladowców okażą się decydujące? Tak na marginesie, każdy, kto już kilka mang w swym życiu czytał, wie, że czarny charakter, który cały czas chodzi ze zmrużonymi oczyma, to poważne kłopoty. Można więc założyć, że bohaterowie nie będą mieli wbrew pozorom łatwiej przeprawy z nowym wrogiem.

Trzeci tom mangi kontynuuje powolne przedstawianie kolejnych głównych bohaterów, udowadniając przy okazji, że ich relacje są o wiele bardziej skomplikowane, niż się mogło wydawać. Cokolwiek wydarzyło się przed laty i doprowadziło do rozpadu kompanii, pozostawiło wiele nierozwiązanych spraw i niezapomnianych krzywd. Ponieważ to manga shounen, nie sposób nie domyślić się ostatecznego rozwoju wypadków, ale skomplikowana przeszłość oraz niepewność sytuacji sprawiają, że z ciekawością chłonąłem kolejne informacje. Zarówno Ban, jak i King mają skomplikowaną i traumatyczną przeszłość, co nie przeszkadza im w byciu sympatycznymi postaciami, zwłaszcza przy bliższym poznaniu. Autor nie śpieszy się z ujawnianiem kluczowych faktów, przez co każdą scenę czyta się z uwagą, by nie przeoczyć istotnych wskazówek. Walki są krótkie i intensywne, by nie zajmować czasu przeznaczonego na poznawanie postaci, ale pozostają zaskakujące i widowiskowe. Jak do tej pory lektura jest czystą przyjemnością i mam nadzieję, że nieprędko się to zmieni.

Fabuła tym razem pozostawia całkiem sporo miejsca na historię poboczną, tak więc po poważniejszych wątkach można zrelaksować się przy przygodach Hawka, przywódcy Rycerzy Resztkowego stołu. Autor kontynuuje też tradycję publikowania szkiców postaci, a na końcu pojawia się też po raz pierwszy galeria prac fanów, licząca aż cztery strony.

Najważniejsza informacja płynąca z trzeciego tomu jest jednak następująca – dzięki pozyskaniu Bana, gospoda Pod Świńską Czapą ma wreszcie utalentowanego kucharza. Jeśli pamiętamy o okrutnym losie, jaki spotykał gości kosztujących potraw Meliodasa, to zdecydowanie kluczowy dla mangi zwrot akcji.

Tassadar, 26 sierpnia 2019
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Studio JG 4.2019
2 Tom 2 Studio JG 6.2019
3 Tom 3 Studio JG 7.2019
4 Tom 4 Studio JG 9.2019
5 Tom 5 Studio JG 11.2019
6 Tom 6 Studio JG 1.2020
7 Tom 7 Studio JG 2.2020
8 Tom 8 Studio JG 5.2020
9 Tom 9 Studio JG 8.2020
10 Tom 10 Studio JG 9.2020