Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Oblubienica czarnoksiężnika

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Michaił Bułhakow 16.04.2022 22:52
  ...
  Po samej okładce nasuwa się skojarzenie luźnego nawiązania (być może przypadkowego) do klasyki literatury, czyli „Mistrz i Małgorzata”. Nawet kolor włosów obu bohaterek się zgadza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 5
  chi4ko 25.03.2017 21:36
  ( ≧Д≦)
  OVA mnie urzekło (Harry Potter w wersji anime?), więc zastanawiałam się, czy nie sięgnąć po mangę (zwłaszcza dlatego, że Studio JG ją wydaje). Czytam opis (parafraza): „kupuje ją (gółwną bohaterkę) na czarnym rynku po to żeby została jego uczennicą i przyszłą narzeczoną”.

  (ノ`Д´)ノ ┻━┻

  NOPE NOPE NOPE

  Japonio, przestań wreszcie. A miałam nadzieję na sensowną heroinę, ale widać coś takiego w mangach shoujo/shounen występuje w śladowych ilośiach. Już wolałabym żeby główna postać była płci męskiej, przynajmniej nie byłoby takich odjazdów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Wik55 26.11.2016 22:47
  Nie przepadam za fantasy, ale ta manga ma w sobie coś hipnotyzującego. Zdecydowanie najmocniejsze są tu postaci, z charakterem i tajemnicami. Również kreska jest prześliczna, no może poza twarzami, które, nie ukrywajmy,są jakieś powyginane :P
  Na razie 8/10, zobaczymy, co będzie potem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  hakman4 3.07.2016 18:28
  Po lekturze 2 tomu przyznaję,że dobra jest to pozycja wydana od Studia JG. Świat czarodzieji z innej pespektywy widziany niż zazwyczaj. Ładne rysunki,ale coś mi nie pasuje przy projekcie twarzy. Mogło być lepiej tu. Autor widać stara się zaciekawiać tajemniczym światem i pokazuje to tu to tam coś nowego. Sam pomysł nie jest zły,ale odczuwam pewien nie dosyt. Brakuje mi tej bogatości jaką ma w sobie świat magii i to tyle.
  Na 8/10 oceniam mangę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  nadiakas 12.06.2015 22:23
  Czytać obowiązkowo :)
  Długo się wahałam nad kupnem tej mangi. A to tytuł nie jest zbyt fajny, a to nie podobała mi się kreska. W końcu kupiłam. Nie pożałowałam tej decyzji, byłam zachwycona wykonaniem, fabułą, postaciami oraz kreską. Podobało mi się zakończenie pierwszego tomu  kliknij: ukryte 
  Bardzo się ucieszyłam kiedy wyszedł drugi tom. Ba, byłam wniebowzięta! Jednak bardziej podobał mi się pierwszy tom. Nie wiem czy to będzie spoiler, ale to może ukryję  kliknij: ukryte 
  Fabułę oceniam na 8/10, postaci 9/10, a kreskę 6/10. Nie przepadam za taką kreskę, ale to już kwestia gustu. Jednak całość ocenię na 9. Ze względu na to, że bardzo podobał mi się pierwszy tomik :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 7
  Kasu 11.04.2015 01:03
  Perełka!
  Jak dla mnie: cud, miód i orzeszki :) Nie dałam rady oderwać się od lektury dopóki, już nad ranem, nie dotarłam do końca wszystkiego co tylko wyszło. Z uporem maniaka sprawdzam co chwilę czy nie ma kolejnego chaptera;) Kocham! Z pewnością zakupię polskie wydanie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime