Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Meitantei Conan

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Grisznak 28.05.2018 09:29
  W Polsce Conan nie miał szans jako manga, bo nie dostał anime w telewizji. Większość ludzi, których znałem, a którzy w latach 90 czy na początku następnej dekady znali Conana, to byli ludzie, którzy śledzili go w innych językach. A kryminał jest tym gatunkiem, który wymaga nieco większej biegłości w znajomości języka niż jakiś tam shonen czy shoujo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 4
  RzonoMoja 5.04.2015 22:02
  Kocham <3
  Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam <3 no trochę ze mnie fangirl, ale jak dla mnie najlepsza kryminalna manga. Prawda, potem trochę się robi schematycznie, jednak nie aż tak, i w niczym to nie przeszkadza. Fabuła – świetna, kreska też supi, naprawdę polecam <3
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Marta001 13.04.2011 11:47
  Najlepszy kryminał
  Na początku muszę powiedzieć, że jestem wielką fanka Sherlocka Holmesa. Czemu to mówię? Ponieważ szukał czegoś podobnego do niego, czyli pięknego kryminału. Moim zdaniem fabuła jest bardzo dobra. I nie zgadzam się z tym, że jest schematyczna. Przecież to nie akcja tylko kryminał i zagadki i to o to głównie chodzi. A co do zagadek – moim zdaniem są po prostu bardzo oryginalne! Większość jest bardzo ciekawa i z wielką chęcią dowiaduję się kto zawinił! Haha! :) A bohaterowie to również wielki plus dla mangi! Moim zdaniem są doskonali do tego typu. Gorąco polecam każdemu kto się nie boi! :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  ukloim 27.02.2011 12:24
  Shinichi Kudo / Conan Edogawa
  Zdziwiło mnie strasznie gdy wszedłem i zobaczyłem, że Conana jeszcze nikt nie skomentował. W końcu jest to bardzo popularna seria. W każdym bądź razie, mangę czyta się naprawdę dobrze. Oprócz tego, że jest to opowieść kryminalna można dowiedzieć się kilku rzeczy o Japonii (np. czym w ogóle są salony pachinko i o której są zamykane). Nic w tym dziwnego, w końcu akcja dzieje się w Tokio, rzadziej w Osace lub w bliżej nieokreślonych miejscach. Jedyne co może denerwować to to, że z czasem wszystko robi się schematyczne. Na początku nie wiadomo kiedy jakaś zagadka zostanie rozwiązana, niektóre trwają bo kilka rozdziałów. Potem jednak każda historyjka trwa 3 rozdziały i podzielna jest w ten sposób: 1 – Conan zjawia się na miejscu przestępstwa, 2 – Conan rozwiązuje zagadkę, 3 – Conan przedstawia wszystkim sprawcę. Mnie osobiście nie przeszkadzało to bardzo w czytaniu i dalej 'Detektyw' pozostaje jedną moich ulubionych mang.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime