Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Boruto: Naruto Next Generations

Tom 2: Ty durny dziadu...!!!
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-74716-48-2
Liczba stron: 200
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Egzamin na chuunina trwa w najlepsze. W noc przed trzecim etapem, w którym młodemu Uzumakiemu przyjdzie zmierzyć się z rywalami, siódmy hokage przychodzi do jego pokoju i po raz pierwszy szczerze mu gratuluje. Jednakże ojcowska duma kończy się już przy drugiej walce Boruto, bowiem wychodzi na jaw, że główny bohater korzysta nielegalnie z zaawansowanego sprzętu. Jak się szybko okazuje, utrata kwalifikacji na ninja to nie najgorsze, co spotyka młodego genina. Konoha zostaje zaatakowana, a celem staje się Naruto.

Tom drugi to nie tylko bezpośrednia kontynuacja tomu pierwszego, ale także niemal idealnie wierny ciąg dalszy wydarzeń znanych z ósmego filmu kinowego z serii Naruto. Na 200 stronach dzieje się naprawdę dużo. Sama akcja mknie szybko, choć nikt na pewno nie pogubi się w opowiadanej historii. Ukyo Kodachi, odpowiadający za scenariusz Boruto. Naruto Next Generations, powrócił do korzeni świata ninja. Są walki wręcz, specjalne techniki, a nawet pościgi. Dodatkowo w tym tomie pojawia się jeszcze więcej znanych bohaterów, którzy nie tylko tworzą tło, ale nawet włączają się do walki.

Drugi tom także pod względem graficznym trzyma poziom. Muszę przyznać, że przemawiają do mnie ilustracje stworzone przez Mikio Ikemoto. Nadał on swoim bohaterom charakterystyczny wygląd, tak że każdego z nich można bez problemu rozpoznać w tłumie. Szczególnie widać to w porównaniu Boruto z młodszym Naruto. Sceny walki (z których właściwie składa się ta część) także prezentują się przyzwoicie i ciekawie, aczkolwiek egzamin na chuunina mógłby być troszkę dłuższy.

Z radością mogę poinformować, że tłumaczenie nie razi. Wypowiadane zdania bohaterów brzmią na ogół dobrze, a nawet bardzo dobrze. Co najwyżej krzyk bojowy Sarady w postaci: kurde balans (czyli tłumaczenie japońskiego: shannaro) wydaje się komiczny i można by nad nim trochę więcej popracować. Nie dopatrzyłam się żadnej literówki.

Pomiędzy rozdziałami czytelnik odnajdzie Wielką Encyklopedię Ninja. Tym razem miejsce zostało poświęcone statystykom drużyny dziesiątej w składzie: Nara Shikadai, Inojin Yamanaka oraz Chouchou Akimichi. Natomiast po zakończeniu przygód dwie strony zajmuje Boru Klub, w którym zostają przedstawieni rywale Boruto, czyli nowe pokolenie shinobi z wioski ukrytej w piasku: Shinki, Yodo oraz Araya. Boruto kończy zapowiedź kolejnego tomu oraz tłumaczenie technik poznanych w tomie drugim. Tym razem również czytelnik nie znajdzie reklam wydawnictwa.

Marta001, 8 czerwca 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Boruto Uzumaki!!! J.P.Fantastica 1.2018
2 Ty durny dziadu...!!! J.P.Fantastica 4.2018
3 Moja historia...!!! J.P.Fantastica 7.2018
4 Wartość Atutu!!! J.P.Fantastica 11.2018
5 Ao J.P.Fantastica 2.2019
6 Karma J.P.Fantastica 5.2019
7 Kawaki J.P.Fantastica 9.2019
8 Potwór...!!! J.P.Fantastica 2.2020
9 Twoja decyzja J.P.Fantastica 9.2020
10 Morderca J.P.Fantastica 3.2021

Zapowiedzi

Tom Tytuł Wydawca Rok
11 Tom 11 J.P.Fantastica 5.2021