Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Domestic na Kanojo

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Bez zalogowania 14.04.2021 00:40
  Mała konkluzja w temacie
  Anime bardzo polubiłam, więc chciałam doczytać dalsze losy bohaterów w mandze, ale komentarze ostrzegawcze przy anime sprawiły, że sobie wszystko zaspoilerowałam tu (na tanuki manga)

  I (uwaga spoilery)  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Łowca czarownic 9.06.2020 19:03
  No i jest reakcja. [link][link][/link]

  No chyba się Pani autorka dziwić nie powinna za reakcję.Obwiniać może zaś się tylko i wyłącznie. Ja się bardziej zastanawiam jak tu cokolwiek ona chce wyjaśnić tym tankōbon'em. Sam fakt, że to rozważa to znaczy, że dotarło do niej chociaż częściowo jak zepsuła. Ale co z tego jak zepsuła to powinna długo zmagać się z złą sławą. Szkoda bo talent ma.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  Alt_TruIsta 9.06.2020 02:10
  No i koniec mangi, a w ostatnim rozdziale autor stara się nam przekazać pewną życiową mądrość, że  kliknij: ukryte 

  Cóż manga miała swoje dobre momenty zwłaszcza te z pierwszych jej tomów. No bo później historia zrobiła się już tak absurdalna, ze zabrakło mi w niej tylko tego by Natsuo zaczął chodzić po wodze. Ogólnie mogło się to wszystko skończyć dużo wcześniej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 6
  Łowca czarownic 12.05.2020 19:57
  272 z 275
  Mało kto czyta ale możliwe, że ktoś poza mną śledzi. Zostały 3 rozdziały do końca. Było rozsądnie  kliknij: ukryte  Ale oczywiście japońska sztuka kończenia się objawiła w pełnej krasie  kliknij: ukryte  Ja nie wiem czy oni naprawdę tam startują w konkursach kto bardziej spierY%$^!! zakończenie? Jeśli to się zakończy jak się aktualnie wydaje to będzie to jedno z najgorszych zakończeń jakie widziałem. Morał zaś płynący z historii będzie wyjątkowo gorzki. To co może ocalić jeszcze to główny bohater kliknij: ukryte  Jak natomiast będzie szybki time skip… i pociągną to dalej jak się zanosi to finał zapowiada się jak tragedia fabularna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 3
  Łowca czarownic 2.11.2019 11:10
  Jeszcze bliżej finału
  Post pod postem ale może ktoś to jednak czyta. Aktualnie wyszedł rozdział 249 i szacuje się, że pozostało raptem kilka do końca. Dalej to co jest bardzo dobre w tym tytule takie pozostaje. Kei Sasuga to świetna artystka ale można zarzucać, że rozciągnęła zanadto akcje a niektórzy teraz narzekają  kliknij: ukryte  Dla mnie akurat opcja z bardziej prawdopodobnym finałem jest w pełni uzasadniona, zrozumiała i najlepsza. Rozwój, jakość postaci a także uwaga z jaką są traktowane sprawia, że naprawdę niepotrzebna dramy i jakiś dziwnych akcji na koniec. Można to w miarę gładko zakończyć, że cała trójka będzie szczęśliwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Łowca czarownic 23.07.2019 11:01
  Polecam
  Kiedyś miałem na oku ale długość mnie zniechęciła i odpuściłem lekturę. Potem w sezonie zima 2019 r. zobaczyłem na You Tube opening Domestic na Kanojo. Opening na tyle dobry, że z ciekawości zacząłem oglądać. W trakcie oglądania wiedziałem, że manga powinna tu pouzupełniać pewne fragmenty. Po zakończeniu historii z anime zacząłem czytać od początku.
  Zdecydowanie nie żałuję wyboru. Kreska jest naprawdę świetna, szczególnie jeśli chodzi o oddanie emocji i bohaterów, ciekawe kreacje postaci i ich chrarakterów (aczkolwiek nie wszystkich) i sposób narracji w większości sytuacji naprawdę fajny. Akcja która zaczyna się w momencie gdzie większość „szkolnych romansów” nie dochodzi – no i nie jest to szkolny romans. Poza tym co charakterystyczne dla Sasugi akcja jest sensowie rozłożona w czasie i dobrze osadzone w rzeczywistości. Sceny erotyczne są zrobione ze smakiem i wyczuciem. Jest właściwie do sytuacji i nie miałem wrażenia, że to jest niepotrzebne. Wady to zbytnie przedłużanie akcji oraz niektóre rozwiązania typowo na potrzeby przedłużenia historii. Autorka ma tendencję do rozwijania bardzo ciekawie relacji i w pewnym momencie dochodzi to do momentu kiedy konieczne jest coś dziwnego aby akcja nie zakończyła się, póki manga się sprzedaje kliknij: ukryte  Aktulnie zbliża się to wyraźnie do finału i mam szczerą nadzieję, że zakończenie będzie satysfakcjonujące.

  I tak oto nigdy nie posądzałbym się o lekturę takiej tematyki ale muszę przyznać, że wzbudziło to więcej ciekawości niż kolejna retrospekcja w Berserku.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime