Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Junjou Romantica

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  rika_ chan 31.03.2015 19:54
  Skupiając się na kresce...
  Sięgnęłam po mangę po obejrzeniu obu serii anime i… Nie dałam rady. Kreska jest dla mnie nie do przyjęcia i wali po łbie moje odczucia estetyczne. A szkoda…
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Kitsu-nee 22.06.2012 13:49
  Lekka I Przyjemna Komedia Romantyczna
  Junjou Romantica to moje pierwsze zetknięcie się z mangą yaoi/shounen­‑ai i nadal jest to jedna z najlepszych przeczytanych przeze mnie pozycji wśród tych gatunków. Z jednej strony lekka i bardzo słodka, z drugiej bohaterowie ze swoimi problemami są wiarygodni.
  Fabuła nie jest skomplikowana, każdy kolejny rozdział przedstawia sceny z udziałem pary – nic oryginalnego, prawda? Na szczęście, autorka nie skupia się na jednej, ale aż na trzech! Manga jest podzielona na trzy części – Junjou Romantica, Junjou Egoist i Junjou Terrorist. Rozdziałów z bohaterami tej pierwszej jest najwięcej – zresztą, wskazuje na to sam tytuł. Właśnie oni są moją ulubioną parą. Najbardziej zwariowani, zarówno w znaczeniu komediowym, jak i miłosnym. Misaki, choć jest klasycznym przedstawicielem „tsundere uke” (taki, który za nic w świecie się nie przyzna do tego, że jest gejem, będzie się zapierał rękami i nogami  kliknij: ukryte ), ze swoimi bystrymi uwagami wyróżnia się na tle innych. Usami, jego partner, zawsze chce postawić na swoim, jest bogaty i rozpieszczony. Razem tworzą oryginalną parę, której romantyczne perypetie bardzo miło się czyta ;) Uczuciowych Egoistów i Terrorystów nie polubiłam aż tak, jak bohaterów pierwszej pary, chociaż wiem, że wielu osobom właśnie oni najbardziej przypadli do gustu, także kto co lubi.
  Jeśli chodzi o kreskę… Tu jest pies pogrzebany. Pierwsze tomy są rysowane BARDZO przeciętnie, niekiedy dłonie są większe od głów, z perspektywą też różnie bywa. Mimo to, radzę się nie zniechęcać, bo im dalej, tym lepiej. Trzeba się jednak przyzwyczaić do sposobu rysowania bishounen'ów przez autorkę – seme są muskularni i mają kwadratowe twarze. Uke za to ZAWSZE są chudzi i niscy, ze spiczastymi buźkami. Co do scen seksu – są obecne, ale nawet bardziej wrażliwi czytelnicy nie powinni mieć z nimi problemu – mocniejsze fragmenty są cenzurowane przepływającą przez pokój białą mgiełką ;)
  Warto przeczytać? Pewnie, ale należy mieć świadomość, że nie ma się do czynienia z mangowym dziełem sztuki. Jest to słodka komedia romantyczna, tyle że dotycząca gejów. Lekkie dialogi i ciepła atmosfera umilają czas spędzany przy tym tytule. Polecam także osobom, które chcą przeczytać jeden tytuł yaoi, tak na spróbowanie – ja od niego zaczęłam i zdecydowanie nie żałuję, 9/10. Liczę na to, że zobaczę tę mangę kiedyś w Polsce!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Pieczrka 10.08.2011 11:12
  szkoda
  Junjou Romantica to jeden z moich ulubionych tytułów, jestem trochę rozczarowana że ta manga nie jest wydawana w Polsce. Czytanie w internecie po angielsku to jednak nie to samo co na papierze w ojczystym języku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  Wiki-tan 20.07.2011 13:04
  To jest wiy gral Y.
  wiem jest jeszcze jedno lub dwa takie cudeńka, które też na ten tytuł zasługują. Ale teraz mówimy o tym, więc to jest odjazdowy romans. Misaki jest takim słodkim i beztroskim, Usag zresztą też nie grzeszy rozwagą, a poza tym jego ksywka odzwierciedla jego wygląd(Usagi…, taki słodziuśki króliczek…)A jak on pluszaki lubi… To jest takie KAWAII KYAAAA
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime