Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Tokyo Mew Mew a La Mode

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Hiiromitsu 13.04.2013 14:25
  Czytałem na tej stronie wiele recenzji, jednak nigdy takiej jak ta! Były już recenzje niesprawiedliwe, ale jednak autorka tego dzieła „troszkę” przesadziła. 9 dla Tokyo Mew Mew a'la mode? Przecież ta seria jest dużo gorsza od poprzedniej. Autorka zrobiła ją dla kasy i niezbyt się postarała, a tutaj kreska, fabuła i, o zgrozo, nawet postacie są wychwalane pod niebiosa. Doniu: nie zniechęcaj się, tylko postaraj się w późniejszych recenzjach zauważyć jakieś wady mangi/anime. Wszystko jakieś ma, wierz mi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  Chudi X 30.08.2012 20:09
  Polemizowałbym nad wysoką popularnością Tokyo Mew Mew. Jest to zwykła seria magical girls, która w niczym nie wybija się ponad wiele podobnych pozycji. To, że doczekała się zabawek, anime i gier konsolowym nie jest czymś, czego nie osiągnęła konkurencja, choćby Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch.

  Jej nazwisko znane jest z napisów końcowych do słynnych anime z magicznymi dziewczynami, na przykład Słodkich słodkich czarów, Ojamajo Doremi czy Umi Monogatari


  Czy autorka recenzji może podać choć kilka powodów (informacje o nagordach, wyróżnieniach itp.), dla których przytoczone przez nią tytuły zostały uznane za słynne? Słodkie Słodkie Czary co prawda były emitowane w Polsce i wydane na DVD, ale do oryginalnych tytułów też nie należą. Zwłaszcza, że fabularnie są niezwykle podobne do Bia – Czarodziejskie wyzwanie.

  Odnośnie recenzji –

  Zdanie z „dwóch zdań o” w nieco przerobionej wersji znajdziemy w pierwszym akapicie. Razi to strasznie brakiem pomysłowości autorki tekstu. Takich powtórzeń należy unikać.

  Czwarty akapit, w którym recenzentka sporo różnych elementów tworzy radosną, niepotrzebną wyliczankę, która nie jestr w żaden sposób przydatna.

  Nie nazwałbym tworzenia nowych postaci w oparciu o charaktery bohaterów z poprzedniej części czymś ciekawym, lecz wtórnym. Poza tym, wrogowie przeważnie zawsze owiani są nutką tajemnicy, a główna bohaterka mahou shoujo praktycznie zawsze jest roztrzepanym dzieciakiem zakochanym w jakimś kolesiu. Wyjątki oczywiście się zdarzają, choćby Hikaru z MKR czy całe serie w postaci Czarodziejskiego Zwierciadełka lub Sally Czarownicy. Akapit z charakterystyką postaci pokazuje, że recenzentka albo ma braki, albo nie dostrzega cech wspólnych dla gatunku mahou shoujo.

  W ocenę grafiki wchodzą gusta własne, dlatego się nie udzielam. Natomiast okłdki nie różnią się niczym od tego co zaprezentowano przy zwykłym TMM. Ciekawymi bym ich nie nazwał, a recenzentka musiała ich chyba na oczy nie widzieć.

  Recenzja generalnie tragiczna, już ten WITCH był lepiej zrecenzowany. ciach

  Usunięto wycieczki osobiste. Moderacja
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 5
  S. 30.08.2012 17:45
  ...
  Tak wysoka ocena tej mangi to chyba jakiś żart. Ten gniot jest niby lepszy od, chociażby, Dengeki Daisy czy Paradise Kiss? W życiu bym się tego nie spodziewała…
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  usuniety3 30.08.2012 15:59
  Dość odważne to stwierdzenie, że Tokyo Mew Mew jest jednym z najpopularniejszych tytułów z nurtu magical girls. W Polsce ponoć wcale dobrze się nie sprzedawało, dlatego kontynuacji nie wypuszczono.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  @leksy12 6.06.2012 13:37
  Przeczytałem jeszcze raz...
  Moja ocena spadła do 8/10. Mimo wszystko, uważmam, że a La Mode jest lepsze od podstawowej serii. Tylko kreska trochę gorsza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 2
  @leksy12 31.03.2012 18:42
  A mi się podobało
  Sądzę, że TMMa la mode jest lepsze od TMM.Jeżeli ktoś z JPF to czyta to mam prośbę: WYDAJCIE
  Odpowiedz
 • @leksy12 23.03.2012 19:40:40 - komentarz usunięto
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 5
  Mariko7711 9.01.2011 20:43
  ...
  Tokyo Mew Mew to moja ulubiona manga i anime , ale nie jestem za Tokyo Mew Mew a la mode , ponieważ moją ulubioną postacią jest Ichigo , a tu nagle Berry wchodzi i robi wielkie halo !!! I jeszcze do tego ma dwa DNA i do tego jeszcze kota !!! Ja dla tej mangi daję jeden , przynajmniej dla Berry XP
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  Donia 27.08.2010 10:47
  REZERWACJA
  Chciałabym zrobić rezerwację na recenzję.Właśnie zaczynam czytać drugi tomik.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime