Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Yotsuba!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  M
  Marta001 28.08.2020 18:23
  Co za przyjemna opowieść!
  Przyznam szczerze, że już nieraz natrafiłam na ten tytuł – szczególnie w kontekście pierwszej mangi, którą warto przeczytać osobom dopiero uczącym się języka japońskiego. Jako że należę do osób, które twardo stąpają do celu i nie boją się wyzwań, postanowiłam spróbować swoich sił i przeczytać Yasubę w oryginale. I faktycznie. Jest tak przyjemna dla osób uczących się japońskiego, że już sam fakt tego sprawił mi niemałą przyjemność. Kolejną przyjemność przyniosła mi ta historia.

  Dużo prawdy jest w tym, że uwielbiamy sentymentalizm. Spoglądanie na świat oczami dziecka jest naprawdę wyjątkowym doświadczeniem, szczególnie jeśli samemu pamięta się pewne urywki wspomnień ze swojej dziecięcej codzienności. Rozdziały przesiąknięte są optymizmem, ciepłem i takim spokojem, o który naprawdę ciężko. Ta opowieść ma w sobie to coś, co sprawia, że chce się więcej. Brak tutaj supermocy, wielkich dramatów i tragedii czy innych wydumanych rzeczy, którymi lubią nas uraczać mangadze. Tutaj znajdziemy samą życiową prawdę – i właśnie w tym tkwi sekret tej mangi.

  Jestem dopiero na dwudziestym rozdziale i wciąż rozkoszuję się tą opowieścią. Czytam po jednym rozdziale albo dwóch i z chęcią powracam do początku. Jejkuu… jakie to odświeżające!

  Polecam! Tak ciepłej mangi ze świecą szukać. Serio!
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  ZSRRKnight 6.05.2019 12:34
  Po 4 tomach...
  Naprawdę świetna manga. Duża w tym zasługa postaci, głównie tytułowej Yotsuby, których nie sposób nie polubić, a ich interakcje są zabawne i naturalne. Ogólnie uważam, że to całkiem realistyczy tytuł, nawet jeśli kreska jest bardzo prosta i pełna superdeformed. Najlepszym przykładem jest tutaj Yotsuba, bo dzieci naprawdę trudno przedstawić w fikcji, a tutaj wyszło idealnie. Yotsuba to po prostu bardzo sympatyczna, bezpośrednia i ciekawa świata pięcioletnia dziewczynka, której przygody potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Właśnie, wszyscy o tym piszą, ale Yotsuba! naprawdę poprawia humor. Polecam wszystkim.
  Odpowiedz
 • Avatar
  M
  odpowiedzi: 1
  gurtos91 9.04.2010 22:28
  Przeczytałem niewiele chapterów, ale to co widziałem bardzo mi się podobało. Yotsubato! to idealna lekka manga dla osób które lubią się pośmiać. Byłoby cudownie gdyby została wydana w Polsce.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime