Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Wspomnienia Demona

Tom 2
Wydawca: Kasen Comics
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-921496-0-2
Liczba stron: 196
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Od tomu drugiego Kara współpracowała z inną scenarzystką. Ze wstępu dowiadujemy się, że Lee Chi Hyong została zastąpiona przez Lee Jun Hee. Na szczęście nie wpłynęło to w widoczny sposób na historię. Nadal jest śmiesznie, a miejscami wręcz absurdalnie.

Raenef zdecydował się przyjąć Ertis na służbę, musi więc ponieść tego konsekwencje. Eclipse jest na niego wściekły z tego powodu – przecież takiego wojownika powinno się zgodnie z procedurami długo torturować, a następnie uśmiercić. Po tym zdarzeniu Eclipse uznaje, że najwyższy czas rozpocząć trening, który ma wyszkolić Raenefa w sztuce zabijania. Nietrudno się domyślić, że uczeń będzie miał problemy z opanowaniem tej umiejętności. Zrezygnowany Raenef postanawia odejść z zamku i wrócić dopiero, gdy zostanie prawdziwym demonem. Eclipse wyrusza na poszukiwania. Jego podopieczny trafia tymczasem do świątyni boga Raseda, gdzie staje oko w oko z pałającym żądzą zabicia potężnego demona Krisem i jego mistrzem Hizemem.

Większość drugiego tomu zajmuje wybitnie komediowa opowieść o pierwszym spotkaniu Raenefa z Krisem, będąca jednym z najzabawniejszych epizodów manhwy. Z pozostałych stron dowiedzieć się można o tym, w jaki sposób Eclipse otrzymał zadanie odnalezienia kolejnego władcy demonów, jak się do tego zabrał i co z tego wynikło. Dostajemy zatem retrospekcję jego pierwszego spotkaniu z Raenefem, poważniejszą i uboższą w gagi, choć nie pozbawioną zupełnie elementów humorystycznych, a przy tym wciągającą. W tym tomie pojawia się również Mirchise.

Podczas lektury tomu drugiego zdziwienie może wzbudzić fragment, w którym Kris oświadcza, że jest głównym bohaterem Wspomnień Demona. Jego mistrz nie zgadza się z tym stwierdzeniem. W odpowiedzi Kris pokazuje komiks i mówi: „Ale paręnaście stron temu to ja byłem na rozkładówce, tak?”. W rogu kadru pojawiają się dyskutujące na ten temat autorki manhwy. Tyle tylko, że na stronach poprzedzających omawiany epizod nie ma żadnej dużej grafiki z Krisem, jest za to słodki obrazek Raenefa. Trudno stwierdzić, z czego to wynika. Możliwe, że w polskim wydaniu podmieniono ilustracje.

Dida, 31 sierpnia 2007
Recenzja mangi

Recenzje alternatywne

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kasen Comics 7.2004
2 Tom 2 Kasen Comics 10.2004
3 Tom 3 Kasen Comics 3.2005
4 Tom 4 Kasen Comics 7.2005
5 Tom 5 Kasen Comics 10.2005
6 Tom 6 Kasen Comics 12.2005
7 Tom 7 Kasen Comics 6.2006