Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Chudi X

 • Avatar
  Chudi X 23.07.2013 17:17
  Re: Będzie 1 tom
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Od czego zależy, czy możecie wydać rozdziały specjalne (o ile nie jest to poufna informacja)? Czy wykupienie licencji na daną mangę nie uwzględnia od razu rozdziałów specjalnych? Czy zależy to zwyczajnie od widzi mi się autora i japońskiego wydawcy? Czy potrzebna jest na nie specjalna licencja?
 • Avatar
  Chudi X 23.07.2013 14:36
  Re: Będzie 1 tom
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Im więcej starych i klasycznych mang tym lepiej, dlatego mam nadzieję, że Mój drogi bracie… przyjmie się w naszym kraju. Zwłaszcza, skoro to właśnie sprzedaż tego tytułu ma zadecydować o wydaniu kolejnych klasyków. Szkoda tylko, że polskie wydanie będzie pozbawione rozdziałów specjalnych z japońskiej wersji trzytomowej.
 • Avatar
  Chudi X 22.07.2013 19:59
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Itou nie jest dla gimbazy z jednego względu – dzięki internetowi i telewizji statystyczny gimbus jest w stanie zobaczyć o wiele więcej strasznych rzeczy w bardziej niesmacznych formach niż prezentuje to Itou. Na dodatek bez wychodzenia z domu i płacenia.
 • Avatar
  Chudi X 22.07.2013 14:59
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Doskonale.

  Mnie zastanawia jedynie, na jakiej podstawie JPF ustala ceny tych „Mega Mang”.

  Cena jak za Klan Poe, tylko na jeden tom polskiej edycji Klanu wchodziło gdzieś z 2,5 tomu wydania japońskiego. Natomiast na polską wersję jednego tomu Mój drogi bracie… wchodzi 1,5 tomu japońskiego i cena powinna iść raczej w stronę Black Paradox, a nie być wyższa.

  Przy okazji, ktoś z uprawnieniami mógłby już zmienić główny tytuł w bazie tanuka na polską wersję.
 • Avatar
  Chudi X 20.07.2013 13:30
  Komentarz do recenzji "Karneval"
  O bizonach wiedziałem, tylko nie sądziłem, że będzie to bizonizna, która od kobiet niewiele się różni. W każdym razie dzięki temu pierwszemu rozdziałowi zaoszczędzę trochę funduszy.
 • Avatar
  Chudi X 20.07.2013 13:16
  Komentarz do recenzji "Karneval"
  Chwała Waneko za udostępnienie pierwszego rozdziału. Miałem kupić tomik, bo skoro manga jest przygodówką z zagadkami i tajemnicami to sądziłem, że przypadnie mi do gustu. Jednak przeczytanie próbki od wydawcy utwierdziło mnie w przekonaniu, że będzie inaczej. O ile jeszcze do zniewieściałych bohaterów z Ourana lub podobnych męskich haremówek nie mam nic, to ten cały Nai uwłacza wszystkiemu co męskie. Jak zobaczyłem jego facjatę i zachowanie dostałem takiego obrzydzenia, że miałem ochotę drania osobiście zabić (wykastrowanie w grę nie wchodzi, z góry zakładam, że nie ma go czego pozbawiać). Serio, tak zniewieściałego i zmoderowano (mógłbym użyć bardziej dosadnych i wulgarnych określeń, ale obrońcy poprawności językowej by mi pocięli posta xD) głównego bohatera dawno nie widziałem. Szkoda, że nie jest kobietą, może lepiej by to wypadło.

  Zmoderowano. Na przyszłość proszę używać synonimów niewulgarnych.
  Moderacja
 • Avatar
  M
  Chudi X 10.07.2013 21:55
  Komentarz do recenzji "Pet Shop of Horrors"
  Nareszcie jakaś manga dla mnie wydana od czasu Judge i Tokyo Toy Box. Może jako horror nie straszy, ale jest to klimatyczna i solidna historia.

  Pozostaje czekać na Oniisama e…, Prophecy i Emma.
 • Avatar
  Chudi X 18.06.2013 10:49
  Re: Apel do Fanów
  Komentarz do recenzji "Kokoro Connect"
  Wiadomo o tym już od dwóch miesięcy i na yatta.pl dawno jest prenumerata. [link]
 • Avatar
  M
  Chudi X 13.06.2013 20:18
  Komentarz do recenzji "Acid Town"
  Studio JG poinformowało na swoim oficjalnym koncie na FB, że jeszcze w tym roku wyda pierwszy tom Acid Town.
 • Avatar
  Chudi X 13.06.2013 20:16
  Komentarz do recenzji "Emma"
  Studio JG poinformowało o tym dzisiaj na swoim fanpage na FB.
 • Avatar
  Chudi X 23.05.2013 19:00
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Bo mamy do czynienia z shoujo, co prawda nie takim typowym, ale wciąż mamy. Zresztą, skoro Ikeda narysowała taką okładkę i wydawca japoński ją zaakceptował to nie musi być taka zła. Na okładkach drugiego i trzeciego tomu uśmiechu nie ma. Zresztą, bez względu na okładkę i tak planuję zakup mangi. Uwielbiam stare komiksy.
 • Avatar
  Chudi X 23.05.2013 18:25
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Czy ja wiem, w Bleachu zawsze jest któryś z bohaterów na okładce sam, tylko bez ozdobników i raczej się nie uśmiecha. Zresztą, nie tylko tam [link] Więc nie pisz, że nie ma mody na okładki z bohaterami mang na nich.
 • Avatar
  Chudi X 23.05.2013 17:26
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Sto razy bardziej podoba mi się japońska okładka z uśmiechniętą bohaterką widniejąca przy recenzji mangi ewentualnie ta z trzeciego tomu.

  I nie wiem po co wciągasz tu Naruto , wiadomo, że shouneny mają przeważnie inne typy okładek.
 • Avatar
  Chudi X 23.05.2013 16:57
  Komentarz do recenzji "Mój drogi bracie..."
  Straszna czcionka, proste i nijakie. Stać ich na lepsze okładki.
 • Avatar
  Chudi X 22.05.2013 15:34
  Komentarz do recenzji "Naruto"
  Generalnie ta cała zmiana w postępowaniu Sasuke spowodowana  kliknij: ukryte  jak dla mnie jest bardzo naciągana. Zresztą, coś mi się zdaje,  kliknij: ukryte . Tak, jeśli Kishimoto nie wyskoczy z kolejnym szalonym pomysłem, to wydarzenia z dzisiejszego rozdziału mogą być powodem ostatecznej walki Naruto i Sasuke.
 • Avatar
  M
  Chudi X 22.05.2013 13:51
  Komentarz do recenzji "Naruto"
  Kishimoto osiągnął maksymalny poziom w trollingu czytelników. Sasuke wkraczający na scenę  kliknij: ukryte  niszczy umysły i światopoglądy.

  Mam nadzieję, że ta farsa skończy się jak najszybciej.
 • Avatar
  Chudi X 7.05.2013 00:22
  Komentarz do recenzji "Neon Genesis Evangelion"
  Tylko pierwsze sześć tomów polskiej wersji NGE ma tłumaczenie z wydawanej dużo wcześniej, wersji zeszytowej. Tam nie było obwolut, tomisk po 200 stron, tylko jedno­‑dwu rozdziałowe zeszyciki…
 • Avatar
  M
  Chudi X 20.04.2013 14:13
  Komentarz do recenzji "Kobato."
  Wspomniałam już raz o Chobits i Wish w kontekście podobieństwa fabularnego do Kobato, jednak to nie wszystko. Akcja najwyraźniej rozgrywa się w świecie tych dwóch mang.


  Nie, to nie jest ten sam świat. Wynika to z faktu, że córki Chitose nie są komputerami tak jak w Chobits. Kłania się tutaj teoria z Tsubasa Reservoir Chronicle i xxxHolic. Już prędzej skłaniałbym się ku teorii, że jest to świat z Wisha.

  Światem związanym z Chobits w dużej mierze jest ten z Angelic Layer.

  Przy okazji tej całej wyliczanki – nie wspomniałaś o panach z Gouhou Drug (pewnie dlatego, że nie czytałaś jeszcze tej mangi.
 • Avatar
  M
  Chudi X 8.04.2013 15:18
  Komentarz do recenzji "Oriental Heroes"
  Skąd te dane o 581 tomach? Z tego co wiem, chińskie komiksy mają po około 200 stron tak jak mangi (przynajmniej ja się z takimi spotkałem) w takim razie za ponad 40 lat musiałoby wychodzić ponad 10 tomów na rok, co jest fizycznie możliwe, o ile autor nie idzie na jakość tylko na ilość. Chyba, że jest to wydawane w zeszytach i jeden zeszyt komiksu ma po 40 stron, tak jak zachodnie powieści ilustrowane od Marvela czy DC.
 • Avatar
  Chudi X 31.03.2013 11:00
  Komentarz do recenzji "Fairy Tail"
  Gildie magów jako odpowiednik Załóg Pirackich, Rząd Magów pełen zakłamanych typów i przekrętów czyli alternatywna wersja Marines, odpowiednik Buster Calla z One Piece (działania stosowane przez rząd mające na celu całkowite zmiecenie danego obszaru z mapy świata) i kilka innych rzeczy to wszystko co ludzie wytykają Fairy Tail nazywając go klonem One Piece. Oczywiście zalicza się do tego ciut podobna kreska i projekty postaci, o czym już wspomniałeś. Fairy Tail zaczyna męczyć gdzieś po dziesiątym tomie, przynajmniej mnie zaczęło.
 • Avatar
  Chudi X 30.03.2013 23:24
  Komentarz do recenzji "Fairy Tail"
  To w takim razie życzę powodzenia w dalszej lekturze. Zobaczymy jak szybko odpadniesz, bo niestety z arcu na arc robi się coraz gorzej. Przy okazji, jesteś jedną z nielicznych znanych mi osób, które po lekturze FT nie zarzucają mu czerpania z One Piece.
 • Avatar
  M
  Chudi X 15.03.2013 18:50
  Komentarz do recenzji "Black Paradox"
  Zapowiadało się obiecująco. Grupka osób poznanych za pośrednictwem strony www chce popełnić samobójstwo. Ustalają termin i miejsce spotkania, po czym wyruszają w swoją ostatnią podróż. W trakcie jazdy samochodem, jedna z uczestniczek widzi inny pojazd, którym jadą „kopie ich znajomych”. Później okazuje się, że osoby, z którymi podróżowała są lustrzanym odbiciem, doppelganger i robotem. Idealne podstawy, aby stworzyć komiks ryjący w głowie. Niestety, po pierwszym rozdziale fabuła drastycznie się pogarsza. Na pierwszy plan wychodzi żołądek jednego z bohaterów, który jest przejściem łączącym z zaświatami, błyszczące kulki zawierające w sobie dusze zmarłych i inne pierdoły charakterystyczne dla niemal wszystkich mang Itou, które pozostawiają na twarzy uśmiech politowania. Z całej mangi najlepszy okazuje się bonusowy one­‑shot o liżącej kobiecie.
 • Avatar
  Chudi X 10.03.2013 18:04
  Re: Dwa pytania
  Komentarz do recenzji "Kannaduki no Miko"
  Tylko z tego co widzę (chyba, że przeoczyłem jakiś tytuł) Studio JG na obecną chwilę nie wydało niczego, co w Japonii było publikowane za pośrednictwem Kadokawa Shoten. Wyglada to tak, jakby Studio JG bawiło się w mangową wersję Zaiksu i czepiało się skanlacji do tytułów, z którymi nic wspólnego nie ma. Całość wygląda co najmniej śmiesznie, chyba, że rzeczywiście planują wydać mangową wersję Kapłanek.
 • Avatar
  Chudi X 10.03.2013 16:41
  Re: Dwa pytania
  Komentarz do recenzji "Kannaduki no Miko"
  Tylko coś mi w tym śmierdzi, dlaczego wydawca japoński w takim razie sam nie wyśle pisma w sprawach skanlacji, tylko wysługuje się wydawcą polskim, który do tych tytułów i tak praw nie posiada w obecnej chwili i nie wiadomo, czy posiadać je będzie?
 • Avatar
  Chudi X 10.03.2013 16:40
  Komentarz do recenzji "Ao no Exorcist"
  No właśnie jak dla mnie Naruto jest przeciągane, co chwilę wskrzeszanie osób, które zmarły dawno temu  kliknij: ukryte , wymyślanie jakiś naciąganych rozwiązań w stylu  kliknij: ukryte i mnóstwo innych pierdół, od których włosy się jeżą na głowie. Cała wielka wojna to jeden wielki arc wciśnięty na siłę, bo pomysły się autorowi skończyły.