Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Inspektor Akane Tsunemori

Tom 5
Wydawca: Waneko (www)
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-80962-40-8
Liczba stron: 196
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Akane, Kagari i Kougami ruszają za Makishimą i jego ludźmi do wieży Ministerstwa Zdrowia, w której znajduje się system Sybilli. Na miejscu okazuje się, że przestępcy rozdzielili się, co więcej, odcięli komunikację na zewnątrz i szykują się do podłożenia bomby i zniszczenia wieży. Ginoza na polecenie Dyrektor wydaje rozkaz, by Makishimę złapać żywego, co wyraźnie jest nie po myśli Kougamiego. Przestępcy nie udaje się uciec, jednak w trakcie walki detektyw zostaje ponownie ranny (a trzeba było nie wyłazić ze szpitala ze świeżymi ranami!), więc aresztowania dokonuje Akane, nadal mająca przed oczyma moment śmierci swojej przyjaciółki. Tymczasem Kagari, który dostał za zadanie przeczesanie dolnych poziomów wieży, przez przypadek odkrywa ściśle strzeżoną tajemnicę, czyli „Czym jest Sybilla?”. Niestety, przy okazji odkrywa też drugi ściśle strzeżony sekret – tożsamości Dyrektor.

Sama „góra” osobiście przybywa na miejsce akcji i decyduje o przetransportowaniu Makishimy do specjalnego ośrodka badawczego, a przy okazji próbuje przekonać go do swojej wizji świata. Przestępcy jednak udaje się zbiec, a cała Sekcja w nagrodę zostaje odsunięta od sprawy i generalnie uziemiona, ze szczególnym naciskiem na Kougamiego. Dodatkowo ciąży na nich podejrzenie w związku z tajemniczym zniknięciem Kagariego, który najprawdopodobniej „zbiegł”.

Sekret Sybilli okazuje się jednym z bardziej zaskakujących wątków fabuły, na równi z tajemniczą tożsamością Dyrektor. Nie dziwi reakcja Makishimy na poznane rewelacje, ba, sama w tym momencie przychylam się do rozwiązania typu „tona materiałów wybuchowych i niech sczeźnie”. Jednak sposób, w jaki jego rewolucja miałaby zostać przeprowadzona, żeby wstrząsnąć społeczeństwem i je obudzić, prowadzić będzie prosto do czystego chaosu, śmierci i zgliszczy. A nie przypuszczam, by bohaterowie, nawet jeśli poznają prawdę i poświęcą za nią życie, zdecydowali się na ten krok.

Tłumaczenie tomu piątego utrzymuje poziom poprzednich, nie uległa też zmianie szata graficzna. Na okładce znajduje się tym razem Masaoka, natomiast na rozkładówce wewnątrz tomu mamy cały zespół z Kagarim na pierwszym planie. Następnie znajdziemy kolejno: streszczenie wydarzeń, kartoteki bohaterów oraz spis treści. Rozdziały tym razem są cztery, zakończone czarną planszą z tytułem serii oraz znowu z podwójnymi tytułami w obrębie pierwszych stron. Na końcu tomu zamieszczono „Staff List”, zawierającą spis osób strony japońskiej zaangażowanych w projekt, polską stopkę wydawniczą oraz reklamy Waneko.

IKa, 21 stycznia 2018
Recenzja mangi

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Waneko 4.2017
2 Tom 2 Waneko 6.2017
3 Tom 3 Waneko 8.2017
4 Tom 4 Waneko 10.2017
5 Tom 5 Waneko 12.2017
6 Tom 6 Waneko 2.2018