Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Wspomnienia Demona

Tom 1
Wydawca: Kasen Comics
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-918462-7-X
Liczba stron: 184
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Eclipse udziela Raenefowi wskazówek odnośnie tego, jak ma postępować i czym się powinien charakteryzować władca demonów, lecz nauka idzie opornie. Uczeń nie do końca wszystko pojmuje, a do tego nie zachowuje się odpowiednio. Obydwaj udają się na spotkanie demonów­‑czeladników z przełożonymi i tam młodzieniec dopiero pokazuje, na co go stać, sprawiając, że to spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci jego nauczyciela. Niedługo potem Eclipse nagle musi wyjechać. Raenef zostaje sam i nudzi się, aż do czasu, gdy zjawia się Ertis – wojowniczka, szukająca władcy demonów, żeby go zgładzić.

Oprócz głównej historii w tomie pierwszym znajdują się dwie dodatkowe krótkie opowieści, niepowiązane z dziejami Raenefa. Mają też inną scenarzystkę: Lee Su Mi. Pierwsza pt. Kryształowe Serce traktuje o sile miłości. Opowiada o dwóch chłopcach, z których jeden zakochuje się w pięknej dziewczynie, będącej własnością pewnego groźnego człowieka. Aby ją uwolnić, musi dostarczyć klejnot zwany Kryształowym Sercem. Ta historyjka powinna spodobać się fankom shounen­‑ai i melodramatów, jeśli jednak ktoś nie lubi tego typu klimatów, niech lepiej daruje sobie lekturę. Akcja drugiej, zatytułowanej Terra, dzieje się w świecie, który niszczeje na skutek uwolnienia zapieczętowanej bogini. Na jej poszukiwania zostaje wysłany mag Vais. Historia bogini jest dość zagmatwana, jednak całość czyta się dobrze.

Osobnego komentarza wymaga czterostronicowy prolog. Występują w nim dwie postacie: młody chłopak z zabandażowaną raną na piersi i dziewczynka z zającem na kolanach. Chłopak trafił także na okładkę polskiego wydania. Niektórzy uważają, że to dorosły Raenef, a scena ta ma miejsce w przyszłości, po wydarzeniach opisanych we Wspomnieniach Demona. Jednakże najprawdopodobniej epizod ten nie ma jednak żadnego związku z treścią manhwy, a omawiane postacie nigdy więcej nie pojawiają się na kartach komiksu. Chłopak znacznie różni się od Raenefa – przede wszystkim kolorem oczu i włosów. W związku z tym rodzi się pytanie, dlaczego ten prolog znalazł się w pierwszym tomie. Jako zapowiedź innej historii? Następnego komiksu Kary? Celem stworzenia tajemniczego nastroju? Nie wiadomo. Pozostają jedynie domysły.

Dida, 31 sierpnia 2007
Recenzja mangi

Recenzje alternatywne

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kasen Comics 7.2004
2 Tom 2 Kasen Comics 10.2004
3 Tom 3 Kasen Comics 3.2005
4 Tom 4 Kasen Comics 7.2005
5 Tom 5 Kasen Comics 10.2005
6 Tom 6 Kasen Comics 12.2005
7 Tom 7 Kasen Comics 6.2006