Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Wspomnienia Demona

Tom 4
Wydawca: Kasen Comics
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-60161-04-6
Liczba stron: 180
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Okazuje się, że tajemniczy nieznajomy, który zjawił się na zamku, to Krayon – potężny demon drugiego kręgu. Pragnie on, by Eclipse został jego sługą. Odczuwa irytację na myśl, że ten woli pracować dla jakiegoś bachora. Postanawia poddać Raenefa testowi i przekonać się, czy Eclipse jest rzeczywiście przeznaczony młodemu władcy. Wysyła więc młodzieńca wraz z Krisem i Ertis w tajemnicze miejsce. Sam obserwuje ich poczynania w szklanej kuli, interesując się przy tym szczególnie jedną osobą i dobrze się bawiąc. Zleca Eclipse zadanie, w którym ma on sprowadzić do zamku swojego pana. W całą sprawę wmieszana jest również Mirchise, którą możemy obserwować w różnych sytuacjach i dowiedzieć się więcej na jej temat.

Zmagania z Krayonem to nie jedyny wątek w tomie czwartym. Eclipse otrzymuje wezwanie na naradę demonów. Wszyscy mieszkańcy zamku zastanawiają się, jak Raenef się tam zachowa i jaki będzie przebieg spotkania. Podopiecznego Eclipse dręczy myśl, że sprawia zawód swojemu nauczycielowi, nie zachowując się, jak na demona przystało. W takim stanie zastaje go księgodemon, który obiecuje pomoc.

Największą atrakcją tomu czwartego są Krayon i Mirchise. Demon drugiego kręgu zwraca uwagę swoim wyglądem – długie loki, żabot z broszką, kolczyki, liczne pierścionki na palcach, gwiazdki na policzku – oraz zachowaniem. Z kolei wróżka emanuje urokiem (w końcu, jak sama stwierdza, jest w tej manhwie jedyną kobiecą kobietą) i prezentuje ciekawe podejście do różnych spraw. W tej części po raz pierwszy pojawia się uznawany przez wszystkich za zmarłego Raenef IV, interweniując w przebieg wydarzeń. Nadal jest sporo humoru, ale atmosfera zmienia się, ponieważ sporo tajemnic czeka na wyjaśnienie. Zastanawia przede wszystkim, co planuje poprzedni władca demonów.

W opisywanym tomie zamieszczono dodatkowo krótki, dwustronicowy komiks z postaciami narysowanymi w stylu SD pt. „Chcę wiedzieć”, w którym Eclipse stara się wyjaśnić Raenefowi jego wątpliwości związane z miejscem, do którego Krayon wysłał młodego władcę i jego przyjaciół. Jego kontynuacją jest wykład „Magiczny światopogląd demona” na temat rodzajów magii w świecie, w którym dzieje się akcja manhwy. Na samym końcu znajduje się „Krótka historia z zamku demona”. Kris postanawia w niej wezwać potężnego ducha, który rozłupie kości głupiego Raenefa.

Opisy na okładkach wszystkich tomów można określić jako mniej lub bardziej swobodne odzwierciedlenie wydarzeń przedstawianych w danej części. Są one na pewno dramatyczne i zachęcające do sięgnięcia po tytuł, ale niewolne od przerysowań i błędów. W tekście z omawianej części zwraca uwagę słowo „powrzechnie”, co poniekąd zapowiada, jakie kwiatki można znaleźć w środku.

Dida, 18 grudnia 2010
Recenzja mangi

Recenzje alternatywne

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 Kasen Comics 7.2004
2 Tom 2 Kasen Comics 10.2004
3 Tom 3 Kasen Comics 3.2005
4 Tom 4 Kasen Comics 7.2005
5 Tom 5 Kasen Comics 10.2005
6 Tom 6 Kasen Comics 12.2005
7 Tom 7 Kasen Comics 6.2006