Tanuki-Manga

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Ouran High School Host Club

Tom 3
Wydawca: J.P.Fantastica (www)
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7471-154-8
Liczba stron: 198
Okładka
Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja

Słowa, które Haruhi wypowiedziała w Aqua Garden, sprawiły, że tegoroczne wakacje Klub Hostów spędzi nad morzem. Oczywiście, nie obyłoby się bez wykorzystania tego faktu do powiększenia klubowego budżetu. Na naszych bohaterów czeka cała masa przeżyć i wrażeń, a wszystko to na plaży należącej do rodu Umehito Nekozawy. Jednak to nie koniec atrakcji, ponieważ hotel, w którym będzie nocować ekipa, również należy do rodziny ich kolegi. Czy z pozoru zwykły, wakacyjny wyjazd może być gorszy od problemów, które niebawem czekają Haruhi i pozostałych członków klubu? W Liceum Ouran pojawiają się trzy uczennice z Liceum Świętej Lobelii, chcące doprowadzić do rozpadu Klubu Hostów oraz do wcielenia Haruhi w szeregi organizacji działającej w ich szkole. Co myśli o tym obiekt pożądania nieznajomych dziewczyn? Czy Haruhi da się przekonać i opuści mury swego obecnego liceum? Halloween jest powszechnie znanym świętem, podczas którego w zespole szkół Ouran organizowany jest coroczny bal przebierańców. Haruhi tradycyjnie już stwierdza, że takie imprezy wcale jej nie bawią. Niebawem jednak dosięgnie ją stara klątwa wiedźmy, o której legenda od lat krąży po szkole. Co jest gorsze, stare, szkolne przesądy czy koszmary senne? W wypadku Tamakiego prawidłowa odpowiedź to ta druga opcja. Chłopak, dręczony sennymi marami o nędznym stanie życia Haruhi nie może żyć spokojnie i musi zweryfikować faktyczny stan rzeczy. Tak oto cała męska część Klubu Hostów odwiedza swoją koleżankę w jej domu. Jak konfrontacja z codziennym życiem plebsu wpłynie na bogatych paniczyków?

Trzeci tom mangi łamie schemat braku jakichkolwiek powiązań pomiędzy poszczególnymi rozdziałami serii. Opowieść o wyprawie nad morze zapoczątkowana jest wydarzeniami z końca drugiego tomiku, a oba rozdziały o niej opowiadające wzajemnie się uzupełniają. Oprócz tego, przygody męskiego grona Klubu Hostów w domu Haruhi znajdą rozwiązanie w kolejnym tomie. Postacią, na którą autorka kładzie największy nacisk, jest Haruhi. Wydarzenia ukazane w poszczególnych rozdziałach tego tomu kręcą się wokół niej, a poczynania Tamakiego i ekipy służą bardziej za elementy uzupełniające. W porównaniu do dwóch poprzednich tomików jest to zabieg, który bardzo zrzuca się w oczy. Jeśli chodzi o postaci drugoplanowe, sporo miejsca poświęcono Umehito Nekozawie, dzięki czemu autorka ukazała czytelnikom prawdziwe oblicze chłopca. Pojawiają się również trzy ostro pokręcone uczennice z Liceum Świętej Lobelii. Jeśli ktoś myślał, że pod względem dziwactwa nikt nie może dorównać panom z Klubu Hostów, przekona się, że srogo się mylił. Poza występami Nekozawy, właśnie rozdział o próbie przejęcia Haruhi najbardziej przypadł mi do gustu. Pozostałe wyjątkowo mnie znudziły.

Wśród dodatków, standardowo znajdują się Klub Egoistów, ramki z refleksjami i uwagami autorki oraz zapowiedź kolejnego tomu. Oprócz tego pojawiły się dwie nowe, a zarazem stałe rubryki. Jedna z nich zawiera faksy od gości specjalnych. W tym tomie jest to mini komiks od Natsuny Kawase. Natomiast w drugiej znajdują się listy od czytelników. Na szczególną uwagę zasługują również ciepła historyjka z czasów, gdy Haruhi była jeszcze dzieckiem ukazująca nieco jej ówczesne relacje z ojcem oraz dodatek zatytułowany Teatrzyk zachowań dziwacznych. W nim autorka przedstawia prośby od czytelników, które z różnych względów nie mogły zostać wykorzystane w mandze.

Pod względem wydawniczym trzeci tomik w żaden sposób nie odbiega od poprzednich. Po raz kolejny JPF może się pochwalić brakiem jakichkolwiek błędów, papierem wysokiej jakości, wspaniałym tłumaczeniem oraz wyjaśnieniami obcego słownictwa. Od strony edycji nie dopatrzyłem się żadnych niedociągnięć, a jedyny uśmiech na twarzy może budzić jednolinijkowy tekst, który został pozostawiony w „krzaczkach”. Trzy strony zostały poświęcone na reklamę innych mang wydawanych przez JPF. Na tylnej okładce, tradycyjnie już, znajduje się streszczenie tomiku.

Chudi X, 30 kwietnia 2010
Recenzja mangi

Recenzje alternatywne

Tomiki

Tom Tytuł Wydawca Rok
1 Tom 1 J.P.Fantastica 10.2009
2 Tom 2 J.P.Fantastica 1.2010
3 Tom 3 J.P.Fantastica 2.2010
4 Tom 4 J.P.Fantastica 5.2010
5 Tom 5 J.P.Fantastica 6.2010
6 Tom 6 J.P.Fantastica 10.2010
7 Tom 7 J.P.Fantastica 1.2011
8 Tom 8 J.P.Fantastica 6.2011
9 Tom 9 J.P.Fantastica 10.2011
10 Tom 10 J.P.Fantastica 2.2012
11 Tom 11 J.P.Fantastica 4.2012
12 Tom 12 J.P.Fantastica 7.2012
13 Tom 13 J.P.Fantastica 9.2012
14 Tom 14 J.P.Fantastica 11.2012
15 Tom 15 J.P.Fantastica 2.2013
16 Tom 16 J.P.Fantastica 4.2013
17 Tom 17 J.P.Fantastica 7.2013
18 Tom 18 J.P.Fantastica 9.2013